На українські банки можуть очікувати нові правила — народні обранці в першому читанні підтримали законопроєкт про запровадження змін. За проєкт закону №9656-д проголосували 247 нардепів.
Про це повідомив у Telegram заступник голови Податкового комітету Ярослав Железняк.
Очікується, що завдяки цьому закону бюджет України поповнюватиметься на 10 млрд гривень щороку. Документ передбачає збільшення ставки податку на доходи банків з 18% до 36%.
Спершу планувалось встановити окремий податок на надприбуток для банків, але виникла б правова колізія, тому що фактично це призвело б до подвійного оподаткування доходів. Саме тому перед першим читанням проєкт закону допрацювали.
Отже, було прийнято рішення не запроваджувати окремий податок, а підвищити ставку чинного. Це дозволило зберегти прогнозований ефект від посилення оподаткування банків і надходження до бюджету на рівні 10 млрд гривень на рік.
Збільшений податок запровадять на 2024 й 2025 роки, оподаткування доходів за поточний рік за новими правилами не буде, запевнив представник Податкового комітету. Зміни були узгоджені з асоціаціями банків та отримали попереднє схвалення від Міжнародного валютного фонду. За словами Ярослава Железняка, консультації з МВФ продовжаться до розгляду документа у другому читанні.
Як банки продають кредити українців
Рівень розвитку фінансового ринку в Україні перебуває на високому рівні. Банки активно залучають кредити громадян для подальшого використання та обробки, що дозволяє їм розширити свій кредитний портфель та надавати більше послуг.
За словами адвоката юридичної компанії Riyako&Partners Миколи Максимова, існує два популярних методи продажу кредитів:
- продаж позики через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб – це спосіб пов'язаний із процедурою банкрутства фінансових установ;
- прямий обмін кредитами між банками – метод використовується в тому разі, якщо фінустанова має проблемні кредити та неліквідні активи, які вимагають рефінансування або додаткового управління.
Раніше ми писали, чому в Україні за п'ять років не з'явилось жодного нового банку, а також як зміниться процедура інкасо в банках та обмінниках нашої держави.