UA RU

Авто руйнує бюджет водіїв: як українці помиляються, намагаючись заощаджувати пальне

Розповідаємо про найпоширеніші помилки автомобілістів, які дуже хочуть економити бензин

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Є багато помилок, якими водії користуються, щоб економити витрату палива

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Звичайно, багато водіїв хочуть економити пальне під час поїздок своїм автомобілем. Тому деякі українці користуються помилковими "правилами", які, на їхню думку, допомагають зменшити витрату пального.

Сайт Pro Гроші розповість, які "лайфхаки" є абсолютно марними і ніяк не допоможуть водієві скоротити витрату пального.

Як автомобілісти помиляються у спробах заощадити бензин

Спойлер потрібен для того, щоб притискати автомобіль до дороги, коли водій їде на великій швидкості. А притискання авто до землі здійснюється завдяки опору повітря. І від кута установки антикрила та його площі залежить лише те, наскільки воно збільшить витрату палива.

Заощадити вийде, якщо ви зупиняєтеся більш ніж на хвилину, і ви точно про це знаєте. Але якщо часто глушити і заводити двигун, тоді ризикуєте раніше терміну купувати новий двигун. Та й акумулятор теж швидше вийде з ладу.

Сьогодні більшість автомобілів має систему ЕПХХ (економайзер примусового холостого ходу). Тобто подача двигуна автоматично припиняється під час гальмування. Ця система відключається, якщо включити нейтральну передачу, тому й заощадити не вдасться.

На нейтральній передачі з двигуна "виходять" різні забруднення. Тому сам спуск із гірки сприяє як економії, так і очищенню двигуна.

Краще для двигуна, якщо обороти досягають 2500-3500 оборотів на хвилину. Все тому, що саме тоді найкраще вентилюється камера згоряння. При 1500 оборотів споживання палива збільшується.

При оборотах менш як 1 500 навпаки – споживання палива збільшується. Так відбувається через систему холодного ходу, що включається при малих обертах. Саме через неї витрата палива зростає.

Якщо плавно набирати швидкість – економити можливість, а от якщо повільно – навряд чи. Якщо довго їхати на нижніх передачах, витрати пального точно збільшаться. Адже не секрет, що під час прискорення зростає витрата палива.

Але якщо набирати швидкість швидко, то у двигуна скоро будуть нормальні обороти та витрата палива, відповідно, зменшиться.

Забудьте про це, якщо їздите сучасним автомобілем. Якщо у вас тривала поїздка, на прогрівання машини можна витратити рівно хвилину.

А економії не буде жодної, оскільки при тривалому прогріванні машини на холостому ході двигун споживає максимальну кількість палива.

З віком автомобіля рівень споживання палива залишається без змін. Але природно, що все залежить від технічного стану транспортного засобу та від того, наскільки уважно водій ставився до свого "залізного коня", тобто вчасно проводив планове технічне обслуговування.

До речі, нещодавно ми розповідали, як українцям сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху. Ще ми писали, для яких видів транспорту не потрібно водійське посвідчення.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі