Платіж за доставлення газу є обов’язковим для всіх споживачів. Однак часто українці цікавляться, чому в селі чи невеликому містечку за цю послугу доводиться платити більше, ніж у великому місті.
У Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), пояснили, чому так відбувається.
Від чого залежить тариф
За інформацією відомства, тариф на розподіл блакитного палива залежить від наступних показників:
- кількості споживачів у регіоні;
- розміру витрат на забезпечення функціонування мережі;
- специфіки споживання.
Виходить, чим більше газу споживають люди на ділянці обслуговування конкретного облгазу, тим більше газу використовують ці споживачі, і тим меншим буде тариф.
Також слід враховувати співвідношення протяжності мереж та кількості споживачів газу.
Тому у великих містах тариф менший, ніж у малонаселених областях, де газопроводи тягнуться сотні кілометрів у відносно невеликі села.
Як самостійно розрахувати вартість доставлення газу
Виявляється, розрахувати вартість доставляння газу можна й самостійно. Для цього клієнту слід подивитися на власний обсяг споживання торік та помножити його на тариф своєї газорозподільної компанії. Розділивши отриману суму на 12 рівних платежів, він отримає розмір щомісячної плати за доставлення газу.
Які ціни пропонують різні постачальники газу
- Еру Людям – 7,70 грн;
- Енерджі Трейд Груп – 7,799 грн;
- Нафтогаз України – 7,96 грн;
- Прикарпат Енерго Трейд – 7,98 грн;
- Полтавагаз Збут – 7,99 грн;
- ТОВ Львівенергозбут – 8,20 грн;
- ТОВ Київські енергетичні послуги (YASNO) – 8,46 грн;
- ТОВ Дніпровські енергетичні послуги (YASNO) – 8,46 грн;
- ТМ СвітлоГаз (ТОВ Ритейл Сервіс) – 9,99 грн.
Акційні пропозиції на газ
Відомо, що компанія Енерджі Трейд Груп має сезонну пропозицію — акційний тариф "Чорна п’ятниця", ціна газу в якому – 7,699 грн за кубометр.
Скільки українці заборгували за комуналку
За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, станом на 1 грудня 2022 року українці заборгували за житлово-комунальні послуги 35,35 мільярда гривень.
Найчастіше українці не платять за:
- опалення та гарячу воду – 24,4 млрд грн;
- водопостачання – 7,4 млрд грн;
- управління багатоквартирним будинком – 2,21 млрд грн (цифра з репрезентативної вибірки найбільших компаній з управління багатоквартирними будинками);
- вивіз сміття (поводження з побутовими відходами) – 1,28 млрд грн.
Раніше ми писали, які ціни на блакитне паливо пропонують постачальники навесні 2023 року. Також сайт Pro Гроші розповідав, чому українці отримують платіжки за комуналку, хоча їхнє житло зруйноване.