UA RU

Оплати за газ замало? Що потрібно робити клієнтам "Нафтогазу" щомісяця

Клієнти "Нафтогазу" ризикують переплатити за блакитне паливо, якщо не передадуть важливу інформацію компанії

Фото: Нафтогаз, ЦКС. Колаж: Pro Гроші

Клієнтам "Нафтогазу" потрібно слідкувати за важливим показником

Фото: Нафтогаз, ЦКС. Колаж: Pro Гроші

Більшість українців стали клієнтами "Нафтогазу" після передачі компанії облгазів і одразу виникла плутанина з рахунками. Багато хто, за старою пам'яттю, розплатився за блакитне з попереднім постачальником, хоча платити вже треба було інакше.

Однак оплата за газ – не єдине, про що потрібно думати клієнтам "Нафтогазу" щомісяця. Pro Гроші розповідають, як отримувати правильні показники в платіжках і що для цього потрібно.

Отже, окрім оплати самої комунальної послуги, клієнти НАКу мають щомісяця, з 1 по 5 число, передавати показання газових лічильників.

Це потрібно для того, щоб у квитанціях було нараховано правильні обсяги спожитого газу.

Кому передавати свідчення?

Дані потрібно передати вашому оператору ГРМ (облгазу). Його співробітники приходять знімати дані лічильника, перевіряти стан газового обладнання тощо.

Як передати свідчення?

Для цього не обов'язково кудись їхати, можна передати свідчення на сайті або в чат-боті облгазу, а також зателефонувавши в контакт-центр компанії.

Після того, як показання передані, "Нафтогаз" використовує дані від операторів ГРМ для формування рахунків споживачам на правах постачальника блакитного палива. Ця процедура прописана у законодавстві.

Що буде, якщо не передати дані?

Без свідчень газ вам не відключать, але є ризик заплатити зайве. Отже, якщо "Нафтогаз" не отримав даних до терміну, оператор ГРМ завантажує на платформу граничні обсяги споживання відповідно до Кодексу ГРМ.

Тобто незалежно від того, скільки ви споживали блакитного палива, ви заплатите за зазначеним у законодавстві показником, який може бути набагато більшим за реальні обсяги споживання.

Як можна оплачувати послуги "Нафтогазу"?

Погасити платіжку можна кількома способами і не виходячи з дому.

Наприклад, за реквізитами, які можна знайти на сайті компанії або в рахунках за газ, які надходять вам щомісяця.

Також можна оплатити онлайн такими способами:

Якщо ви не довіряєте техніці, можна зробити і звичним методом, наприклад, через термінал самообслуговування, в будь-якому відділенні банку або через відділення "Укрпошти" або "Нової пошти".

Раніше ми писали, як підготуватися до опалювального сезону. Також ми також розповідали, хто може не платити за комуналку під час війни.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі