Фермери з Польщі 4 січня о 9:00 відновили свою акцію протесту на пункті пропуску "Шегині-Медика". Їх головним вимогам стали розв'язання проблем, зокрема з кредитуванням та податками.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка знаходиться на місці події.
Лідер протесту Роман Кондрув розповів, що учасники акції будуть обмежувати рух транспорту, пропускаючи лише по три вантажівки на годину. Він також наголосив, що гуманітарні вантажі та продукти, які швидко псуються, проходитимуть без затримок. Щодо легкових автомобілів та автобусів, їм дозволено перетинати кордон у звичному режимі.
Протестувальники планують утримувати блокаду до 3 лютого, заявивши про готовність до діалогу та пошуку конструктивних рішень з владою.
Що вимагають польські фермери:
- регулювання умов імпорту харчових продуктів з України;
- скасування підвищення сільськогосподарського податку;
- спрощення процедури отримання пільгових кредитів для підтримки ліквідності своїх ферм;
- надання субсидій для вирощування кукурудзи.
На тлі цих подій, Держприкордонслужба на своєму Telegram-каналі повідомила про можливі ускладнення в русі транспорту як на виїзд з Польщі, так і на в’їзд до країни. Зазначено, що на в'їзд до України на території Польщі вже очікується близько 800 вантажівок.
Перевізники перекрили найбільший вантажний пункт пропуску
Польські далекобійники 18 грудня повторно перекрили під'їзні шляхи до найбільшого пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ" для своїх українських колег. Крім того, тоді до них приєдналися фермери.
Організатори акції пропускали лише одну вантажівку на годину. Водночас безперешкодно пропускали транспорт із безпечним вантажем, гуманітарні та транспортні засоби, які перевозять тварини та легко псуються продукти.
Попри те, що автобусам не планується створювати перешкоди, всі водії повинні отримувати актуальну інформацію про ситуацію, щоб уникнути можливих труднощів на дорозі.
Раніше ми повідомляли, як блокада польського кордону впливає на вартість товарів в Україні. Також ми писали, чи може блокада на кордоні з Польщею призвести до дефіциту товарів.