В Україні діють певні обмеження стосовно виїзду за кордон. Але Верховна Рада розглядає варіант дозволити чоловікам покидати територію держави за однієї умови.
Ініціатива зареєстрована в парламенті під номером 8029.
Автори законопроєкту пропонують встановити для військовозобов’язаних у віці від 18 до 60 років стабільний фінансовий внесок на потреби Збройних сил України. Причому сума невелика, бо розрахована на людей з середнім достатком.
Суть ідеї в тому, щоб випускати чоловіків за кордон на заробітки, адже багатьом українцям, яких не мобілізували, важко знайти роботу, щоб прогодувати сім’ю. Для перетину кордону буде сформовано спеціальний банківський рахунок із резервом на суму 5 прожиткових мінімумів для осіб працездатного віку. Станом на 2023 рік це 13 420 грн.
Потім кожного місяця відбуватимуться перекази на потреби ЗСУ в розмірі податку з мінімальної зарплати:
- єдиний соціальний внесок (1 430 грн) + ПДФО 18% (1 170 грн) + військовий збір 1,5% (97,5 грн) = 2697,5 грн.
Отже зарезервованої суми вистачить на 5 місяців. Якщо чоловік залишиться за кордоном на довше, то буде зобов’язаний продовжувати внески. Як уточнили автори в пояснювальній записці, подібним рішенням вдалося би вирішити одразу 3 проблеми:
- знизити градус невдоволення та напруженості серед українців стосовно обмежень і примусової мобілізації;
- забезпечити сім’ї фінансовою допомогою з-за кордону, що працюватиме на підтримку нашої економіки;
- регулярно підтримувати Збройні сили України додатковими коштами.
У разі відсутності щомісячних платежів після витрати всіх коштів суми нараховуватимуть як заборгованість. Людина не зможе повернутися в Україну, поки не сплатить весь борг.
Перетин кордону жінками-медиками
Раніше ми розповідали, що з 1 жовтня поточного року на військовий облік повинні стати українки, які працюють за медичними спеціальностями. Це не означає, що жінкам-медикам заборонять виїзд з України. У Верховній Раді наразі не розглядають питання, тож хвилюватися через обмеження немає потреби.
Облік обов’язковий для фахівців зі спеціальностей:
- біомедична інженерія, фізична терапія, медична та психологічна реабілітація;
- оператори медичного устаткування;
- допоміжний персонал у галузі сучасної медицини, фізіотерапії;
- токсикологи, фармакологи, професійні медичні сестри та акушерки;
- стоматологія, технології медичної діагностики та лікування;
- професіонали в галузі фармації, провізори.
Варто пам’ятати, що у медичних закладах і лікарнях співробітників можуть бронювати, що гарантує відстрочку від мобілізації. Адже на своїх посадах такі працівники здатні принести набагато більше користі державі, ніж на фронті.
Раніше сайт Pro Гроші писав, чому деякі чоловіки намагаються втекти за кордон. Також ми повідомляли, що українці можуть безплатно виїхати за кордон і розповідали, які організації надають допомогу.