UA RU

Важливий крок у відновленні: коли треба припинити право власності на знищену нерухомість

Якщо ви отримали сертифікат, то важливо памʼятати, що це лише гарантія отримання коштів на купівлю нового житла, запевняють фахівці

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Процедура отримання компенсації має кілька етапів

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні вже вдалося реалізувати перший житловий сертифікат на придбання нового житла замість знищеного під час війни. Але у проміжку між отриманням житлового сертифіката та придбанням нової домівки є ще один важливий етап, про який згадують не всі українців – як та коли потрібно припинити право власності на знищену нерухомість.

Про це розповіли фахівці "Юридичного порадника для ВПО".

Саме процедура отримання компенсації за знищене житло має кілька етапів:

Якщо ви отримали сертифікат, то важливо памʼятати, що це лише гарантія отримання коштів на купівлю нового житла. Тобто, це не кінцева стадія самого процесу. Надалі вам треба здійснити державну реєстрацію припинення права власності на знищене нерухоме майно.

"Отримувач компенсації здійснює дії щодо державної реєстрації припинення права власності на знищений об’єкт нерухомого майна у випадку ухвалення Комісією рішення про надання компенсації шляхом надання грошових коштів для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку після затвердження уповноваженим органом такого рішення Комісії й до моменту проведення виплати компенсації. Тобто, припинити право власності на знищене житло лише після позитивного рішення Комісії про надання компенсації", – запевняють експерти.

Також це потрібно, коли ви маєте позитивне рішення комісії й отримали сформований житловий сертифікат.

Тож, після отримання житлового сертифіката слід:

Як отримати компенсацію за зруйноване житло

Для того, аби отримати житловий сертифікат, власникам знищеної нерухомості потрібно виконати кілька простих кроків:

Більше про це читайте в нашому матеріалі.

Раніше ми розповідали, як зміниться компенсація за пошкоджені та знищені автівки. Також ми писали, як шахраї використовують програму "єВідновлення".

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі