UA RU

Зарплати вчителів в Україні: у МОН зробили заяву про нову систему оплати праці

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий зазначив, що вчителі отримуватимуть заробітну плату, яка відповідатиме рівню їх кваліфікації

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Скільки мають заробляти вчителі в Україні

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні хочуть повністю змінити принцип навчання у школах та вишах, аби молодь мала гарну базу знань та більше можливостей у майбутньому. Відповідно, у МОН мають намір побудувати й нові моделі оплати праці для вчителів.

Про це розповів міністр освіти та науки України Оксен Лісовий у своєму інтерв'ю виданню "Освіторія".

Скільки мають заробляти вчителі в Україні

За його словами, рівень заробітної плати вчителів має залежати від рівня їх кваліфікації та низки інших чинників.

"Наразі зарплати педагогів – це одне з найважливіших питань у сфері освіти, тому є бажання та мета побудувати принципово нові моделі оплати праці для вчителів. Але для цього потрібно напрацьовувати певні механізми", – каже Оксен Лісовий.

Міністр також розповів, що під час співбесіди з Президентом України, він назвав суму, яку вважає гідною для оплати праці педагогів, але наразі немає можливості її досягти, оскільки будь-які зарплати – це насамперед питання бюджету.

Наразі дефіцит державної субвенції на зарплату вчителям становить понад 8 мільярдів гривень, а це призупинені виплати надбавок через введення воєнного стану.

Як в Україні хочуть підвищити мінімальну заробітну плату

У 2023 році пропонують підвищити мінімальну зарплату таким чином:

Відповідні зміни також вплинуть й на розмір ЄСВ:

Деяким працівникам Державної митної служби хочуть збільшити посадові оклади

Оскільки прожитковий мінімум в Україні становить 2 684 гривень, посадові оклади для співробітників Держмитслужби, територіальних органів і спеціалізованих підрозділів можуть дорівнювати:

Раніше ми розповідали, які зарплати пропонують пляжним рятувальникам. Також ми писали, скільки можна заробити під час війни.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі