UA RU

Українцям оновили зарплати: хто отримує найбільше та який рівень середніх доходів

З'ясувалось, хто із українців отримує зарплату більше 30 тисяч гривень

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Хто отримує в Україні найвищу та найнижчу зарплати

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

У нашій державі середня зарплата в 2022 році становила 14 857 гривень, що на 6% вище за показник 2021 року, однак у реальному вимірі на 12% нижче.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

У кого найбільші та найменші зарплати

За інформацією відомства, найбільші виплати отримували працівники галузі інформації та телекомунікації – у середньому 33 510 на місяць. Найменше заробляли працівники в сферах поштової та кур'єрської діяльності: в середньому 9568 гривень на місяць.

Яка середня зарплата

"Середня місячна зарплата за підсумками 2022 року склала 14 857 грн. Проти 2021 року це +6% номінального зростання, але в реальному вимірі середні зарплати скоротилися на 12%. У доларовому еквіваленті за середньорічним офіційним курсом (32,34 грн/дол) середня зарплата скоротилася до 459 дол. (мінус 10,5% проти 2021 року). Падіння відчутне, але це все ще більше за рівень 2020 року", – повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, коментуючи дані Держстату.

Рівень зарплат наприкінці 2022 року

Відомо, що із жовтня по грудень 2022 року найвищі зарплати отримували працівники в галузі інформації та телекомунікації – у середньому 33 510 на місяць. Далі йдуть наступні галузі:

Найнижчі зарплати у працівників сфери поштова та кур'єрська діяльність – у середньому 9568 грн, далі йдуть:

Чи зростуть зарплати у 2023 році

Дослідження сайту Work.ua свідчить, що роботодавці в Україні планують підвищити зарплати своїм підлеглим у 2023 році у середньому від 8% до 30%.

Деякі компанії збільшуватимуть зарплату поетапно впродовж року, інші ж планують приємно здивувати своїх працівників вже у першій половині 2023 року. Такі плани є у представників сфер діяльності у торгівлі, IT та логістики.

Натомість великі компанії, попри кількість змінних (мова про ситуацію в Україні, хід війни, інфляцію та конкуренцію на ринку спеціалістів), підвищувати виплати запланували на кінець року — орієнтовно на листопад.

А ось малий та середній бізнес перед тим, як змінювати зарплатні відомості, озиратимуться на інфляцію та загальну економічну ситуацію.

Раніше ми писали, що робити військовим у разі затримання зарплати. Також сайт Pro Гроші зазначав, кого шукають та яку зарплату пропонують на ринку праці в Україні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі