UA RU

Штрафи для ухилянтів – яке майно не підлягає конфіскації

У випадку ухилення від призову на військову службу чоловіки можуть отримувати штрафи

Фото: Скриншот/YouTube

Накладання штрафу працівниками ТЦК

Фото: Скриншот/YouTube

Після того, як сума несплачених штрафів громадянином за порушення правил військового обліку перевищить 160 000 тисяч гривень, суд може дозволити конфіскацію його майна. Але частина майна навіть у такій ситуації є забороненою до конфіскації.

Про це йдеться у матеріалі УНІАН.

Не мають права конфіскувати особисті речі, такі, як:

Неможливо конфіскувати лікарські засоби, окуляри, інші речі медичного призначення, паливо для приготування їжі та опалення приміщення, харчові продукти, запаси питної води із розрахунку на три місяці (чи кошти, які потрібні на закупівлю такої кількості продуктів та води).

Не підлягають конфіскації також таке майно, зокрема, як книги, яке використовується у ритуальних обрядах та релігійних культах чи навіть професійних занять (якщо це є єдиним джерелом доходу людини).

Заборонено конфіскувати нагороди, призи, почесні та пам'ятні знаки.

Що вважається порушенням правил військового обліку

Відповідно до Законів України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про військовий обов’язок і військову службу", громадяни, які ухиляються від призову, від військового обліку, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність. Це залежить від скоєного правопорушення.

До порушень правил військового обліку, які формують склад адміністративного правопорушення, належать:

Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців від дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року від моменту його вчинення.

Раніше ми писали, як дізнатися, чи накладено арешт на житло за порушення правил військового обліку. Також ми повідомляли, якими послугами не зможуть скористатися ухилянти від мобілізації.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі