Ще в червні 2022 року ВР ухвалила закон про заборону російської музики у закладах торгівлі, громадського харчування та сфери послуг та медіа. Однак наразі Україні може піти ще далі, адже музику ворога хочуть повністю заборонити в українському YouTube і будь-яких мобільних застосунках. Наразі цим питанням займається Міністерство цифрової трансформації України разом із журналістами.
Про це українська журналістка та блогерка Яніна Соколова розповіла в інтервʼю "Українській правді".
За словами спікерки, вона мала чат з представниками Міністерства цифрової трансформації. Там вони обговорювали бойкотування російської музики на всій території України.
"Потім ми перейшли до справи. Спершу ми зайнялися музикою, тому що в Україні, якщо ви зайдете в iTunes чи Spotify, російські виконавці в трендах. У мене 13-річний син, я ж чую, що слухають його однолітки. Ми платимо їм за це. Вони беруть ці гроші, віддають на СВО і потім нас бомблять. Тому ми з Мінцифрою вже надіслали низку документів, аби в українському YouTube не було російської музики, і в Україні російська музика була заборонена для прослуховування в усіх додатках", – сказала Яніна Соколова.
Однак йдеться не лише про пісні, а загалом про весь контент, які росіяни створюють на своїй території. Журналістка впевнена, що заборонити потрібно:
музику;
блоги;
інтервʼю (навіть "опозиційних" росіян, яких визнали "іноагентами").
"Це не грає ролі. Іноагент він чи ні – він нас вганяє в російський простір. Яке мені діло, жива чи мертва ця Віка Циганова з її чоловіком? Поржати? Поржати я можу над чимось іншим. Зараз мільйони переглядів, і пів країни згадало, хто така Віка Циганова", – додала українка.
Штрафи за російські хіти в Україні можуть збільшити
Основні положення законопроєкту, який зареєстрували у ВР:
Зміни планують внести до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За публічне виконання, показ, демонстрацію у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, кліпів чи інших творів, розповсюдження яких заборонено, хочуть запровадити штраф від 5 100 до 8 500 гривень.
Якщо правопорушення буде вчинено повторно протягом року, то власники закладів можуть заплатити від 17 000 до 25 500 гривень.
Які штрафи за використання російської культури в Києві
У столиці заборонили:
російські книги та художні альбоми;
аудіовізуальні твори та музичні звукозаписи;
вироби художніх промислів;
театральні та циркові вистави;
концерти та культурно-освітні послуги.
Мораторій також розповсюджується і на об'єкти матеріальної та духовної культури, які:
мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення;
підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.
Більше про це читайте в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше ми писали про те, що виробник морозива "Каштан" отримав мільйонний штраф за хитрощі. Також ми розповідали вам, за що можуть оштрафувати українських водіїв.