UA RU

На зброю потрібен дозвіл: як українцям його отримати та що для цього потрібно у 2023 році

Розповідаємо, як отримати дозвіл на зброю в Україні, що потрібно знати та які документи підготувати для цієї процедури

Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Що потрібно, щоб законно володіти зброєю в Україні

Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Придбання вогнепальної зброї для самозахисту стало особливо актуальним після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Це відповідальний крок, який потребує не лише навичок володіння зброєю, а також дозволу, щоб користуватися та зберігати її законно.

Про це розповіла адвокатка АО "Лещенко, Дорошенко і партнери" Аліна Давидова у коментарі виданню "Факти ICTV".

Під час війни українці все частіше почали задумуватися над придбанням зброї для захисту себе та своїх рідних.

"Однак не варто забувати, що придбання та володіння зброєю має здійснюватися виключно з урахуванням встановлених вимог закону. Оскільки за недотримання таких вимог законодавством України передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність", – зауважила Давидова.

За словами адвоката, дозвільна система дає можливість державі контролювати використання зброї, а також має превентивну функцію захисту суспільства від її використання не за призначенням, крадіжки чи втрати зброї. Також отримання дозволу дає можливість придбати та користуватись зброєю на законних підставах, а також уникнути негативних юридичних наслідків через недотримання цих норм.

Дозвіл потрібно отримати на такі види зброї:

"Видача дозволів на вказані види зброї здійснюється у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України. А загальний порядок видачі дозволів на зброю діє в Україні ще з 1998 року", – повідомила адвокатка.

Під час дії воєнного стану процедура отримання дозволу дещо спростилась на певні види зброї. Згідно з наказом МВС №170 від 01.03.2022 було спрощено порядок надання дозволу на придбання, носіння та зберігання мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї.

Тимчасовий дозвіл

"Щоб отримати тимчасовий дозвіл на зброю під час дії воєнного стану, громадянин України має звернутися до уповноважених підрозділів Національної поліції України", – зауважила Данилова.

Щоб отримати дозвіл на мисливську зброю, необхідно мати:

Щоб отримати дозвіл на будь-який вид зброї, до органів поліції потрібно надати:

Адвокатка також зауважила, що дозвіл на зберігання та носіння зброї видається на три роки, потім необхідно звернутись із заявою про продовження його дії.

Раніше ми розповіли, скільки коштує найдорожча зброя в ЗСУ, та чому не можна зупиняти постачання зброї для України.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі