UA RU

Ландшафтний дизайн в Україні: скільки треба грошей на красиве подвір’я (фото)

Без зайвих зусиль українці можуть створити привабливе, функціональне та гармонійне середовище навколо свого будинку

Фото: Pinterest, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Ціни на ландшафтний дизайн в Україні

Фото: Pinterest, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Послуги зі створення ландшафтного дизайну біля приватного будинку досить популярні в Україні, враховуючи кількість приватних компаній, що цим займаються. Залежно від міста і складності проєкту ціни відрізняються. Так само на вартість замовлення впливають додаткові послуги.

Сайт Pro Гроші розповідає, що являє собою ландшафтний дизайн в Україні та скільки це коштує у 2023 році.

Від чого залежить ціна послуг

Ландшафтний дизайн поєднує елементи архітектури та природи для створення естетичного середовища, яке задовольняє потреби мешканців, водночас враховуючи екологічні аспекти. Повний спектр послуг включає розробку планів і концепцій, вибір рослин, матеріалів та елементів дизайну, їх розташування і взаємодію з навколишнім середовищем. Також не обходиться без формування ландшафтних композицій.

Звертаючись по допомогу до фахівців, зважайте на кілька факторів, від яких залежить кінцева вартість робіт:

Звісно, кожен проєкт ландшафтного дизайну унікальний, тому ціна визначається індивідуально в кожному випадку. Не варто забувати про такі фактори як місцеві ринкові умови, конкуренція, обсяг робіт, строки виконання і бюджет. Все це безпосередньо змінює кінцеву суму для клієнтів.

Скільки коштують послуги ландшафтного дизайнера в Україні

Зазвичай вартість розраховується на основі годинної ставки та з урахуванням кожного окремого етапу робіт. Ціни можуть варіюватись від декількох тисяч гривень за дуже простий проєкт до сум у доларах за складні замовлення. Більші прайси у компаній з великих міст, зокрема Києва, Львова, Одеси, Дніпра тощо.

Консультація та аналіз. Це перший етап, який характеризується зустріччю дизайнера з клієнтом для обговорення потреб, бажань, бюджету та графіку. Виконується аналіз місцевості, враховуючи кліматичні умови, рельєф, ґрунт, доступні ресурси та інші фактори. Це так звані передпроєктні роботи, вони коштують від 500 грн до кількох тисяч, залежно від площі ділянки.

Розробка концепції. На основі отриманої інформації дизайнер розробляє концептуальний план включно з композицією, розташуванням елементів, стилем дизайну та ідеями для організації простору. На цьому етапі використовують схеми, фотомонтажі тощо, аби детально візуалізувати концепцію.

Детальне проєктування. Після затвердження концепції розробляються плани з розміщенням рослин, доріжок, водних елементів, освітлення, меблів, споруд та інших елементів. Тут враховують технічні аспекти, використовують спеціалізовані програми для створення 2D- або 3D-моделей проєкту. Чим детальніший і технічно складніший план, тим більше коштує. Причому зазвичай враховують одиницю виміру – 100 кв.м. Середні ціни за сотку – від 4 000 до 8 000 грн.

Вибір матеріалів і рослин. Дизайнер обирає підходящі матеріали, які відповідають стилю та функціональності проєкту. Також проводиться вибір рослин, враховуючи їх кольоровий спектр, висоту, форму, сезонну цінність та ін. Плата за роботу часто формується з вартості куплених елементів дизайну. Компанії беруть відсоток, в середньому 10-12%.

Виконання робіт. Цей етап включає будівництво та встановлення елементів ландшафту – стелення доріжок, насадження рослин, розташування водних структур, освітлення, інших конструкції. Тут дизайнер вже співпрацює з командою фахівців, наприклад, садівниками, архітекторами, електриками тощо. Середні ціни за види робіт:

Післяпроєктний догляд. На створенні справа не завершується, оскільки за ділянкою потрібен постійний догляд. Компанія може дати поради та розробити план обслуговування, а саме рекомендації щодо поливу, додаткового декору. Комплексний догляд за газоном кілька разів на рік (стрижка, підживлення, обробка, вичісування) коштує від 3 000 грн за один виїзд.

Раніше сайт Pro Гроші писав, які дизайнерські рішення допоможуть реанімувати інтер'єр. Також ми повідомляли, що забудовникам доведеться по-новому продавати нерухомість та розповідали, що незабаром зміниться.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі