Одноразова грошова допомога – це виплата, гарантована державою особам, які мають право на її отримання відповідно до вимог закону. Вона може нараховуватися у декількох випадках.
Про це йдеться у матеріалі видання "Бачинський та партнери".
Зокрема, одноразова грошова допомога призначається та виплачується у разі загибелі військовослужбовця Збройних Сил України під час дії воєнного стану, а також смерті осіб, які померли внаслідок поранення, отриманого на військовій службі в ЗСУ під час участі у бойових діях.
Отримати такий вид допомоги у разі загибелі військовослужбовця можуть:
- діти, у тому числі усиновлені;
- один із подружжя;
- батьки (усиновлювачі) загиблої чи померлої особи;
- внуки загиблої чи померлої особи, якщо на момент її загибелі їх батьки загинули (померли);
- утриманці загиблої чи померлої особи.
Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється на підставі заяви члена сім’ї або рапорту військовослужбовця та за наявності відповідних документів, які підтверджують наявність підстав для її призначення. При цьому, згідно з вимогами закону, особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, повинні подати рапорт та необхідні документи до відповідних державних органів.
Як розподіляється одноразова грошова допомога
Всі отримувачі мають право на отримання допомоги у рівних частинах.
Якщо один з отримувачів допомоги відмовився від своєї частки, ця сума розподіляється порівну між рештою членів сім’ї. Відмова засвідчується нотаріально (за кордоном — у консульстві України).
Якщо після призначення та виплати одноразової грошової допомоги у повному розмірі за її отриманням звертаються інші особи, які мають на неї право, питання щодо перерозподілу суми такої допомоги між особами, вирішується за взаємною згодою осіб або в судовому порядку.
Раніше ми писали, хто може отримати та як оформити оздоровчі виплати у ЗСУ. Також ми повідомляли, скільки отримують військовослужбовці, виведені поза штат.