Попри війну та спроби Росії зруйнувати морські порти, Україна продовжує забезпечувати бідні країни пшеницею, кукурудзою, ячменем та іншими сільськогосподарськими культурами. Крім цього, зернові надходять не тільки на міжнародний, а й на внутрішній ринок.
Редакція сайту Pro Гроші вирішила дізнатися, скільки в Україні станом на 10 серпня 2023 року коштує пшениця.
Що відбувається з цінами на пшеницю?
Отже, станом на 10 серпня, як свідчать дані статистичного порталу Tripoli.land, середня ціна на пшеницю становить 5 453 грн за тонну разом з ПДВ.
Зауважимо, що за останні кілька днів вартість пшениці кардинально не змінилася. Наприклад, ще на початку тижня, 7 серпня, середня вартість тонни пшениці була на рівні 5 468 грн. А 8 і 9 серпня ціни вартість пшениці "застигла" на позначці у 5 453 за тонну.
Скільки коштують інші культури:
- кукурудза — 5 867 грн/т;
- овес — 7 500 грн/т;
- ячмінь — 4 595 грн/т;
- просо червоне — 7 280 грн/т;
- овес голозернистий — 8 000 грн/т.
Що впливає на вартість зернових культур
Ціни формуються на фоні різних факторів. Сама вартість визначається попитом та пропозицією, які, своєю чергою, залежать від:
- кількості споживачів, які готові придбати зерно;
- платоспроможності клієнтів;
- урожайності, яка залежить від погодних умов.
На ціни також впливають політичні події. Наприклад, війна в Україні призвела до глобальних змін на світовому ринку. Адже відбулося скорочення виробництва зерна в Україні та порушення експортних потоків, що призвело до зростання цін.
Що буде з врожайністю у 2023 році?
На думку представників "Українського клубу аграрного бізнесу" у 2023 році, завдяки збільшенню посівних площ деяких культур, фермери отримають 61 млн тонн врожаю:
- зернових – 42,5 млн тонн (пшениця – 16,3 млн тонн, кукурудза – 21,1 млн тонн, ячмінь – 4,2 млн тонн);
- олійних – 18,9 млн тонн (соняшник – 12,2 млн тонн, соя – 3,8 млн тонн, ріпак – 2,9 млн тонн).
Тобто, Україна матиме обсяги для задоволення внутрішнього попиту, а решта піде на експорт. Продати наша держава зможе, за попередніми підрахунками, майже 43 млн тонн культур.
Раніше ми вже пояснювали, що відбувається на світовому ринку зерна. Також ми писали, чому Росія так хоче знищити українське зерно.