Звичайну монету номіналом 10 копійок нумізмати готові придбати за 17 000 грн щонайменше. Цінність визначається візуальними дефектами, які виникли помилково під час карбування.
Лот на продаж виставили на сайті Violity.
8 листопада на аукціоні, де часто продають колекційні монети, з'явилося 10 копійок 1992 року виробництва. Матеріал – латунь, різновид – 4ВАм англійської чеканки. Власник зазначив, що реставраційні роботи не проводилися, але уточнив – на монеті проглядаються сліди користування.
Взагалі подібний номінал досить популярний в Україні, хоч його рік виготовлення – це період, коли над монетами періодично проводили експерименти з дизайном. Оформлення стандартне: на аверсі бачимо тризуб, напис Україна і дату 1992, реверс зображає номінальну вартість. Гурт може поставлятися як з дрібною, так із крупною насічкою, але представлений лот має дрібний гурт.
Як і більшість копійок, цінність визначається різновидом. Вказаний номінал може коштувати від 50 грн до 16-18 тисяч. Найдорожчим вважається різновид 4ВАм англійської чеканки: саме його власник намагається продати колекціонерам і поціновувачам рідкостей.
Що особливого у монеті
Копійки того часу карбувалися на Луганському верстатобудівному заводі, але для виробництва використовували англійські інструменти. До Англії помилково відправили ескізи з дефектами, тож ж британці виготовили пуансони зі зворотнім ефектом. Він стосується реверсу і зображення тризуба.
На монеті, викарбуваній англійськими інструментами, щит є випуклим, а тризуб вдавлений у матеріал, тоді як традиційно все навпаки. Проте на Луганському заводі не було часу змінювати інструменти, тож пробний тираж виготовили пуансонами з браком.
Нумізмати говорять, що всі браковані копійки з часом мали бути вилучені з обігу і переплавлені, але інколи такі англійські десятикопійкові екземпляри трапляються на аукціонах, хоч і дуже рідко. Наприклад, у травні 2021 року на цьому ж сайті продали монету зі вдавленим тризубом за 16 667 грн. Станом на 12 листопада лот має 28 ставок, а максимальна ціна досягла 17 000 грн.
Нагадаємо, що монету номіналом 5 копійок продавали колекціонерам за 27 000 грн. Така ціна обумовлена матеріалом, з якого виготовлено лот: замість стандартної нержавіючої сталі, у складі присутній алюміній. Наприкінці жовтня на продаж виставили монету номіналом теж 10 копійок, але її ціна не досягла таких висот: початкова ставка дорівнювала всього 1 гривню, але невдовзі піднялася до 6500 гривень.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як виглядає монета за 7000 гривень. Також ми повідомляли, в чому особливість нової монети за три тисячі гривень.