UA RU

Нові "розумні" лічильники газу: в чому особливість та кому встановлюватимуть

З'ясовували, що таке "розумні" лічильники газу та коли мають виготовити першу партію

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Шо таке "розумні" лічильники газу

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні розробили "розумні" лічильники природного газу зі зручною смарт-системою.

Про це повідомляє Регіональна газова компанія.

Прилади обліку поєднують мембранний лічильник та вбудований у корпус смарт-модуль з модемом. Завдяки модему прилад в автоматичному режимі передаватиме у газорозподільну компанію дані про споживання газу.

Коли обіцяють виготовити першу партію

Першу партію – 16 тисяч лічильників – буде виготовлено вже в 2023 році. Нові лічильники хочуть встановлювати у новобудовах.

Також фахівці планують безкоштовно замінювати старі прилади обліку, які не пройшли перевірку, новими лічильниками.

Це буде можливо після того, як Нацкомісія з регулювання енергоринку та комунальних послуг передбачить кошти на ці завдання.

"Нові лічильники будуть встановлюватись як в рамках інвестиційної програми, так і призначатись для комерційного продажу. Нове встановлення – це зазвичай забудовники. У рамках інвестпрограми новими лічильниками ми будемо замінювати старі, які не пройшли повірку", – пояснив керівник напряму "Розробки та дослідження" РГК Ярослав Хаврель.

За його словами, оператори газорозподільчих мереж, які працюють під брендом РГК, у рамках інвестпрограми безкоштовно замінять новими лічильниками старі прилади обліку, які не пройшли перевірку.

В Україні встановлено понад 10 млн лічильників газу у побутових споживачів, з яких тільки кілька десятків тисяч мають smart-системи. Іншим споживачам доводиться щомісяця передавати свідчення своїх лічильників.

"Це просто зручно, навіть коли ви нікуди не виїжджали, вам не слід турбуватись про передачу свідчень на початку кожного місяця", – додав Ярослав Хаврель.

Які ціни пропонують різні постачальники газу

Скільки українці заборгували за комуналку

За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, станом на 1 грудня 2022 року українці заборгували за житлово-комунальні послуги 35,35 мільярда гривень.

Найчастіше українці не платять за:

Раніше ми писали, чому селяни платять більше за доставку газу. Крім того сайт Pro Гроші розповідав, які ціни на блакитне паливо пропонують постачальники навесні 2023 року.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі