Водійські права — це офіційний документ, що підтверджує право особи керувати певними типами транспортних засобів. Вони видаються органами, відповідальними за реєстрацію, контроль за водіями та транспортними засобами.
Про те, як отримати права категорії С і С1 у 2024 році, пояснили фахівці Telegram-каналу "Ти ж Юрист".
Громадяни віком від 18 років мають право керувати вантажівками. Для цього потрібно отримати посвідчення водія категорії С (для вантажівок масою від 7,5 тонн) або категорії С1 (для вантажівок вагою від 3,5 до 7,5 тонн). Щоб отримати право на кермування цими категоріями транспорту потрібно:
- Теоретична підготовка: спершу потрібно самостійно підготуватися до теоретичного іспиту або пройти навчання в автошколі. Потім необхідно скласти іспит у сервісному центрі МВС.
- Практичне навчання: після цього слід пройти практичне навчання в автошколі та скласти практичний іспит.
- Перевірка знань: теоретичні знання з ПДР та навички керування перевіряються на вищій категорії – С. Якщо кандидат планує відкрити відразу три категорії – В, С і С1, іспити складаються за категоріями В і С.
Якщо у вас вже є три роки стажу водіння з категорією В, теоретичні іспити не потрібно складати. Це полегшення доступне на період воєнного стану відповідно до постанови Кабміну №360. В такому випадку, вам слід пройти практичну перепідготовку в автошколі та скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС.
Які документи потрібно надати для проходження іспитів
Для здачі іспитів у сервісному центрі МВС потрібно підготувати наступні документи:
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків.
- Медична довідка, що підтверджує можливість керування транспортним засобом обраної категорії.
- Паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або ID-картка (разом з довідкою або витягом про місце проживання) чи довідка ВПО.
Нагадуємо, що вартість теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС складає 250 грн, а практичного – 420 грн.
Раніше ми писали, якими залізничними рейсами можуть скористатися українці, щоб дістатися до сусідніх європейських держав, а також як повернути квиток на поїзд УЗ.