Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Як правильно сформувати свій професійний образ – лайфхаки від експерта

Треба розвивати власний професійний рівень, який також допоможе підвищенню вашого професіоналізму

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

У спілкуванні важливі деякі складові

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Будь-які стосунки будувати завжди нелегко. Це саме стосується й робочих стосунків, аби між колегами була хороша комунікація. Адже навички грамотної та професійної комунікації у колективі — одна з найнеобхідніших якостей сучасного фахівця.

Про це сайту Pro Гроші розповіла практичний психолог Іоанна Шемедюк.

Важливими є дві складові взаємодії "колега–колега":

  • професійна етика та фаховий обмін;
  • щире людське спілкування, яке сприяє особистісному взаємообміну та загальній злагодженості виробничого процесу.

Як комунікувати ефективно?

  1. Треба дотримуватися загальнолюдських правил поваги та професійної етики. Переважно — звертатися за ім‘ям та по батькові, або за ім‘ям у повній формі. Також треба мати спокійний та дружній тон голосу й подавати невербальні знаки поваги: відкрите положення тіла, погляд, спрямований на співрозмовника, вітання за руку.
  2. Дотримання субординації. Варто бути особливо уважним у побудові стосунків керівник-підлеглий та навпаки. Взаємодіяти з погляду службової інструкції щодо доцільності звертання до колеги, який займає вищу посаду.
  3. Дбати про особисту дистанцію у спілкуванні, у якій переважає службова тематика.
  4. Працювати над почуттям власної гідності, самоцінності та самооцінки, що стане запорукою спокійної та впевненої презентації власної особистості та її професійних якостей.
  5. Розвивати власний професійний рівень, що допоможе підвищенню власного професіоналізму та збагатить спілкування всередині колективу, адже особистісне та фахове зростання кожного члена професійного колективу підвищує якість комунікативної та інших взаємодії усього колективу загалом.

Чого вам ніколи не пробачать в колективі

Раніше ми вже розповідали про деякі типи людей на роботі, які своєю поведінкою можуть собі заробити лише звільнення. Загалом їх декілька. Наприклад, один із них – стражданець.

Це та людина, яка постійно страждає й у будь-якій ситуації вона нещасна. Цей робітник скаржиться на все і завжди. Йому не подобаються завдання, зарплата, колір стільця у приймальні та навіть тема новорічного корпоративу.

Часто буває таке, що ці співробітники заражають своїх колег, сіють поганий настрій та зневіру. Працювати з ними часом буває просто нестерпно. Саме через таких страждальців компанії досить важко досягти поставленої мети й вирватися вперед.

Детальніше про цю тему та більше про різний тип людей на роботі ви можете дізнатися в нашому матеріалі.

Раніше сайт Pro Гроші вам вже розповідав про те, яких людей краще не брати на роботу та чому компанії масово відмовляються від дистанційки.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Колаж: Дар'я Давиденко
Кар'єра

Чи реально заробляти на фрилансі від 1 000 доларів: українець поділився історією успіху

Українець з досвідом у фрилансі розповів, що грає важливу роль при переході з офіційної роботи, і дав поради новачкам, як вийти на стабільний рівень заробітку

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.