Потрібні на фронті: Кабмін схвалив важливе рішення щодо дронів
В Україні підвищили частку прибутку на іноземні комплектуючі під час виробництва дронів до 25%
Розвиток виробництва БПЛА: Кабмін підтримав постанову
Фото: УНІАН, Кабмін. Колаж: Pro Гроші
В Україні зробили важливий крок назустріч виробництва вітчизняних дронів.
Відповідне рішення схвалив Кабмін під час засідання в п’ятницю, 24 березня, повідомив віцепрем'єр із питань цифрової трансформації Михайло Федорова
За словами , в нашій країні підвищили частку прибутку на іноземні комплектуючі під час виробництва дронів до 25%.
"Уряд дав старт масовому виробництву дронів в Україні. Прийнято справді історичну постанову для перемоги, яка значно прискорить створення та постачання вітчизняних дронів на фронт, і головне створить умови для стрімкого розвитку українського мілітек-бізнесу", – зазначив чиновник.
Як розраховується вартість безпілотників
У міністерстві наголосили, що одна з формул розрахунку закупівельної вартості БПЛА має такий вигляд: витрати на виробництво + відсоток прибутку. Раніше прибуток на іноземні комплектуючі був 1%, на власні товари та послуги – 30%.
"Тобто виробник втрачав можливість продавати дрони державі за адекватною ціною, якщо вони були виготовлені з іноземних комплектуючих. "Таке регулювання стримувало розвиток українських виробників, стимулювало їх до переїзду за кордон або маніпуляцій з документами", – зазначив Федоров.
Тому держава збільшила частку прибутку до 25%. За словами віцепрем'єра, це дозволить виробникам БПЛА активніше розвиватися, масштабуватись, реінвестувати прибуток, конкурувати з іноземними компаніями.
"Замість витрачання місяців на непотрібну паперову та бюрократичну роботу прискорений допуск БПЛА до експлуатації, їх закупівля та постачання на фронт. Важливо, що ухвала фундаментально змінює підхід до самого мілітек-бізнесу з боку держави", – зазначив Федоров.
Що кажуть щодо цього в Міноборони
За словами профільного міністра Олексія Резнікова, це важливе рішення дає можливість технологічно посилити захисників та захисниць на фронті. Також віе нагадав, що у 2023 році Міноборони збільшує закупівлю безпілотників для ЗСУ та планує направити на це близько 20 млрд грн.
"Постанова змінює підхід до застарілих бюрократичних правил і відповідатиме умовам сучасного світу. По суті, це наступний крок у розвитку українського ВПК", – наголосили у Міноборони.
Що відомо про українські дрони
На фронті вже випробовують один з вітчизняних дронів – йдеться про Punisher або "Каратель". До початку широкомасштабного вторгнення 2022 року БПЛА здійснив близько 120 місій. Це найменший і найлегший ударний дрон, який не має аналогів у світі. Він здатен завдавати ударів по захищених об’єктах ворога на глибині до 40 кілометрів.
Яка ще зброя потрібна Україні, щоби перемогти Росію
14 лютого у Брюсселі міністри оборони країн, що підтримують нас у боротьбі з російськими окупантами, домовилися про нові постачання зброї та пакети військової допомоги.
Тоді ж очільник Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін оголосив детальний список озброєння, яке невдовзі зможуть застосувати ЗСУ:
- системи ППО, ЗРК, ПЗРК – США, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди (SAMP/T, Patriot, IRIS-T, NASAMS, Avenger);
- САУ Archer – Швеція;
- бронетехніка – США, Швеція, Велика Британія (Bradley, Marders, MRAP, Humvee, БМП CV90);
- танки Leopard – Німеччина, Канада, Норвегія, Данія, Нідерланди, Польща, Португалія, Іспанія;
- танки M1 Abrams (31 одиниця) – США;
- танки Challenger 2 – Велика Британія;
- танки Т-72 – Чехія, США, Польща (30 одиниць);
- танки PT-91 Twardy (30 одиниць) – Польща;
- танки спецпризначення – Нідерланди, Норвегія;
- бойові броньовані машини AMX-10RC – Франція;
- боєприпаси та снаряди – Латвія, Канада, Естонія, США та інші;
- боєприпаси для ЗСУ Gepard – Німеччина.
Раніше ми розповідали, скільки коштують турецькі безпілотники Bayraktar. Також ми писали, скільки коштує захистити Україну від російських ракет.
Сподобалась стаття?