Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Для українських військових запроваджують нові правила: про що варто знати захисникам

Розповідаємо, які зміни підтримали депутати Верховної Ради та до чого тепер готуватися українським військовослужбовцям

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українським військовослужбовцям дозволили оформлювати відпустки на довший термін

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українським військовослужбовцям збільшили тривалість відпусток. Відтепер захисники України зможуть отримувати на відпочинок до 40 календарних днів.

Відповідний законопроєкт №9378 підтримала 10 червня Верховна Рада України.

Що змінилося

Документ передбачає, що військовослужбовцям, крім 30 днів гарантованої щорічної відпустки, надаватимуть ще 10 днів у зв'язку з сімейними обставинами або з інших поважних причин. Тобто, відпустка триватиме понад місяць – 40 днів.

За словами народного депутата Ярослава Железняка, відпустка можна оформлювати частинами тричі на рік, але за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців у підрозділі.

Як військовим оформити відпустку

На фоні воєнного стану, процес оформлення відпустки у ЗСУ відбувається так:

  • військовий пише рапорт на ім’я безпосереднього командира (начальника) та додає документи, де вказані підстави для надання відпустки;
  • командир підрозділу розглядає, підписує та передає рапорт до штабу військової частини;
  • командир військової частини остаточно вирішує, надавати військовому відпустку чи ні.

Чи дозволяється військовим залишити службу під час воєнного стану

Закон "Про військовий обов’язок та військову службу" передбачає відповідні підстави, за якими військовослужбовець навіть під час війни може просити керівництво звільнити його від обов'язків віддавати борг Батьківщині. Отже, звільнитися з армії можна:

  • за віком, якщо людина досягла максимального віку перебування на службі;
  • за станом здоров’я, але для цього потрібно отримати висновок (постанову) військово-лікарської комісії про непридатність до служби в армії зі зняттям з військового обліку;
  • якщо людину засуджено і набрав законної сили обвинувальний вирок суду про покарання у вигляді арешту, обмеження волі чи позбавлення військового звання;
  • за сімейними обставинами, наприклад, якщо необхідно виховувати дитину з інвалідністю, або у зв'язку з серйозною хворобою іншого родича, за яким немає кому доглядати.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що робити військовим, які не отримують "бойові". Ще ми пояснювали, кого планують призивати до ЗСУ.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.