Фінансове майбутнє населення України залежить від багатьох факторів. Саме тому на цьому шляху може бути чимало перешкод.
Про це в коментарі сайту Pro Гроші розповів доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України Олексій Плотніков.
Насамперед це стосується перешкод макрорівня, наприклад:
якщо війна затягнеться на роки;
якщо зменшиться західна допомога та нічим буде покривати дефіцит бюджету;
можливо скорочення заробітних плат бюджетників, питання з виплатами пенсій, стипендій тощо.
Тобто, це є можливими перешкодами, які йдуть на шляху до фінансового благополуччя пересічних громадян. Однак варто розуміти, що факт закінчення війни, а також відбудови й зростання України, матиме позитивний вплив на фінансовий стан населення.
Що робить влада для підтримки фінансового розвитку українців
Зараз в Україні всі надходження з бюджету йдуть на сектор оборони та безпеки. Також є іноземна допомога. Звідти виплачуються витрати бюджетникам, соціальні виплати, фінансується медицина, освіта тощо.
Експерт Олексій Плотніков зазначив, що на державному рівні у сфері фінансового забезпечення робиться все, що можливо за умов війни.
Які навички допоможуть вам стати успішними вже за кілька років
Раніше ми вже розповідали, якщо ви маєте якісь вміння, то варто їх розвивати прямо зараз. Адже колись вони вас точно зроблять успішними. Наприклад, досить важливим може бути саме планування.
Як розвивати навичку "планування". Для початку варто прописати:
- що б ви хотіли завтра зробити;
- які плани на місяць;
- що ви мрієте зробити через рік.
Регулярне і детальне фіксування побажань допоможе зосередитися на важливих для вас цілях. Детальніше про інші навички ви можете прочитати у нашому матеріалі.
Фінансовий календар на рік
Раніше ми вже розповідали, що бажано постійно формувати стратегії на рік. 2023-й не став виключенням. Тому ми сформували для вас економічний календар й врахували особливості кожного сезону та навіть місяця.
Наприклад, у липні варто утеплюватися до зими. Готувати сани потрібно літом, у сучасних реаліях можна сказати інакше – утеплюємо оселю влітку, а кондиціонер купуємо взимку. Саме тому оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак радить вже зараз подбати про утеплення фасадів до зими, якщо воно вам треба.
Якщо ви це хочете зробити наприкінці осені, то врахуйте, що ціни на утеплення злетять через високий попит. Саме тому краще це спокійно зробити влітку і, можливо, вам вдасться виторгувати гарну знижку.
Якщо вас зацікавила ця тема, то детальніше про кожен місяць ви можете прочитати у нашому матеріалі за посиланням.
Раніше сайт Pro Гроші вже пояснював, як навчити дитину фінансовій грамотності. Також ми повідомляли, як змінились фінансові звички українців під час війни.